BANjALUKA - Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske (RS) Igor Radojičić rekao je da će Međunarodna konferencija o ljudskim pravima danas iz Banjaluke, Srpske i BiH poslati pozitivne poruke svijetu na Međunarodni dan ljudskih prava.
Otvarajući ovaj skup, Radojičić je izrazio uvjerenje da će Međunarodna konferencija o ljudskim pravima otvoriti niz drugih pitanja, te ponuditi rješenja i odgovore.
Radojičić je rekao da će se prvi panel današnje konferencije baviti tranzicijskim izazovima u ostvarivanju ljudskih prava i ostvarivanje prava u složenim zajednicama.
On je naveo da će se drugi panel konferencije baviti religijskim pogledom na ljudska prava, izražavajući zadovoljstvo što će ovoj raspravi prisustvovati predstavnici vjerskih zajednica.
Prema Radojičićevim riječima, treći panel predviđen je za Evropsku konvenciju o ljudskim pravima i pratećim protokolima i njenoj primjeni u praksi, dok će se završetak konferencije baviti odnosom pravosuđa i organa istraživanja i gonjenja i ljudskih prava.
U organizaciji Narodne skupštine RS danas je u Banjaluci počela Međunarodna konferencija o ljudskim pravima, u čijem radu učestvuje više od 20 uglednih gostiju iz 15 zemalja regiona i Evrope.