BiH

Radončić održao videokonferenciju sa čelnicima policija o virusu

Radončić održao videokonferenciju sa čelnicima policija o virusu
Foto: N.N. | Radončić održao videokonferenciju sa čelnim ljudima policija u BiH o koroni
N.N.

SARAJEVO - Ministar bezbjednosti Bosne i Hercegovine i predsjedavajući Koordinacionog tijela BiH za zaštitu i spašavanje Fahrudin Radončić održao je danas videokonferenciju sa direktorima i rukovodiocima bezbjednosnih agencija u BiH o aktivnostima koje policija poduzima u borbi protiv širenja virusa korona.

U videokonferenciju su učestvovali direktor  Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH Mirsad Vilić, savjetnik direktora Granične policije BiH Svevlad Hofman, zamjenik direktora Službe za poslove sa strancima BiH Mirsad Buzar, direktor policije Republike Srpske Darko Ćulum, zamjenik direktora Federalne uprave policije Ensad Korman, šef Policije Brčko Distrikata Goran Pisić, Komesar policije Kantona Sarajevo  Nusret Selimović, v.d. komesara policije TK Nevres Šiljegović, komesar policije Zeničko-dobojskog kantona Semir Šut, ministar MUP-a HNK Slađan Bevanda, komesar policije USK Mujo Koričić, komesar policije SBK Faik Adilović, komesar policije BPK Adem Laković, komesar policije Kantona 10 Ilija Jakić, komesar policije ZHK Milan Galić i komesar policije Posavskog kantona Marijan Mikić. 

Razgovarano je aktivnostima koje policija poduzimaju u borbi protiv širenja virusa korona, prvenstveno kontrole osoba kojima je određena obaveza samoizolacije, kao i kontroli kretanja migranata i sklanjanju sa ulica u prihvatne centre.

 

Najčitanije