SARAJEVO - U očekivanju rezultata višednevnih pregovora i dogovora između koalicionih partnera za formiranje vlasti na nivou Federacije BiH, SDA, HDZ-a i DF-a, ispred zgrade Predsjedništva BiH okupio se veliki broj novinara iako zvanično nije najavljeno nikakvo obraćanje zvaničnika SDA i HDZ-a, Bakira Izetbegovića i Dragana Čovića.
Novinarima koji satima već čekaju ispred zgrade Predsjedništva BiH obratio se službenik pres kancelarije Predsjedništva BiH i rekao da u zgradi nema nikakvog sastanka.
Avaz nezvanično saznaje da je zgradu Predsjedništva napustio Bakir Izetbegović, a u zgradu je prije nekoliko trenutaka ušao Asim Sarajlić, član Predsjedništva SDA.
Dio novinara je odustao od čekanja, dok je dio njih ipak ostao ispred zgrade čekajući da im se neko od zvaničnika obrati.
Podsjećamo, na konferenciji za novinare prije dva dana Izetbegović i Čović kazali su da će sve biti poznato do danas, a da bi se već sutra moglo ići u formiranje Vlade Federacije BiH i Vijeća ministara, ali sad je već očigledno da je sutrašnji rok nemoguće ispoštovati.