BiH

Razvoj šest opština biće podržan

D.KS.T.

PRIJEDOR - Milorad Dodik, predsjednik Vlade RS, nakon jučerašnjeg zasjedanja Vlade RS u Prijedoru, rekao je da će biti podržani razvojni projekti i programi koje treba implementirati u šest opština Prijedorske regije.

Prema Dodikovim riječima, nadležna ministarstva i Vlada RS pomoći će Prijedoru da već do septembra riješi problem vezan za putnu infrastrukturu jedinog izlaza iz grada na magistralni put, saobraćajni problem dviju raskrsnica na magistralnom putu te u rješavanju pitanja vodosnabdijevanja.

Dodik je u Prijedoru rekao da će Vlada RS do 2012. taj grad povezati autoputem sa drugim centrima Srpske, a za pet godina i brzom prugom iz projekta modernizacije željeznice, te riješiti energetske probleme.

On je naveo da proces privatizacije brojnih preduzeća u šest opština Prijedorske regije nije donio dobre rezultate.

On je kazao da će osim u opštini Prijedor, Vlada RS podržati projekte i u susjednim opštinama.

`U Novom Gradu ćemo se pozabaviti modernizacijom putne infrastrukture u dolini Japre, problemima vezanim za vodosnabdijevanje, podržaćemo izgradnju škole i rekonstrukciju zgrade SO u ovoj opštini`, najavio je Dodik.

U vezi s Kostajnicom kazao je da će se pozabaviti pitanjem granice sa Republikom Hrvatskom što je problem i RS i BiH.

Na sjednici Vlade RS u Prijedoru predložen je i zakon koji će regulisati obaveze vezane za rafinerije nafte i ulja i `Petrola`, a koji tretira probleme komercijalnih dugova ovih preduzeća. Taj zakon bi po hitnom postupku trebalo da usvoji Narodna skupština RS.

Najčitanije