SARAJEVO - Sabahudin Delalić, poslanik u Skupštini Kantona Sarajevo i akter afere "Asim" uputio je pismo Opštinskoj organizaciji SDA Novi Grad u kojem je naveo da napušta članstvo u ovoj stranačkoj organizaciji.
U obrazloženju, Delalić je naveo da ne želi dovoditi u nezgodnu situaciju ni iskrene prijatelje ni, kako je rekao, "visoko moralne" kolege iz Općinske organizacije koji se sada, tvrdi, ograđuju od njega, prenose federalni mediji.
"Od kada sam u SDA trudio sam se da ničim ne ukaljam obraz i ugled stranke. Žao mi je ako sam nekim svojim postupcima narušio ugled stranke i svih čestitih ljudi u SDA. Također, izvinjavam se 'moralnim vertikalama' za duševene boli koju im je izazvalo moje ponašanje i zbog čega su prvi potrčali da bace kamen na mene i kolegu Asima Sarajlića", naveo je on.
Delalić je jedan od aktera snimka koji je objavio načelnik Opštine Novi Grad Semir Efendić (SDA) a koji govori o malverzacijama u pozadini unutarstranačkih izbora za predsjednika Kantonalnog odbora SDA Sarajevo koji su održani prošle sedmice.
Glavni akter na ovom snimku je Asim Sarajlić, koji je podnio ostavke na funkciji predsjednika Kadrovske komisije i potpredsjednika SDA.
Predsjedništvo SDA je na jučerašnjoj sjednici zaključilo da će pokrenuti proceduru političke odgovornosti svih ostalih aktera ovog slučaja, te da će zadužiti Etički odbor koji će postupati kao komisija koja će sprovesti postupak i predložiti mjere odgovornosti Predsjedništvu stranke.