SARAJEVO - Ministar sigurnosti BiH Tarik Sadović juče je saopštio da je Ministarstvo na čijem je čelu još u novembru prošle godine ispunilo svoje obaveze iz Strategije za borbu protiv terorizma.
Saopštenje iz Sadovićevog kabineta izdato je povodom, kako se navodi, optužbi Zlatka Miletića, direktora Federalne uprave policije, da Ministarstvo sigurnosti BiH nije učinilo ništa na donošenju zakona o borbi protiv terorizma.
"Predložene su izmjene i dopune Krivičnog zakona BiH, u dijelu koji se odnosi na prevenciju i borbu protiv terorizma i upućene Ministarstvu pravde BiH, kao ovlaštenom predlagaču zakona", navodi se u saopštenju iz Kabineta ministra.
Dodaje se da je predloženo uvođenje novih krivičnih djela, kojima će biti inkriminirane sve vrste terorističkih aktivnosti, te da su ti prijedlozi dobili bezrezervnu podršku Antiterorističkog komiteta UN-a, eksperata Vijeća Evrope i Ureda visokog predstavnika.