BANJA LUKA Premijer RS Milorad Dodik izjavio je da je najavljeni sastanak sa predsjednikom Hrvatske Stjepanom Mesićem odložen za jednu od narednih sedmica.
Dodik je juče odbacio spekulacije o razlozima odlaganja sastanka, ističući da je do toga došlo zbog njegovih i Mesićevih neodloženih obaveza.
`Sastanak je odavno dogovoran i do njega će doći u jednoj od narednih sedmica`, rekao je Dodik.
Prema ranijim najavama, jedna od centralnih tema razgovora sa Mesićem, planiranog za srijedu, trebalo je da bude pitanje vlasničkog udjela BiH u jadranskom naftovodu.
Hrvatski mediji objavili su da je Mesić, u stvari, želio da prećuti sastanak s Dodikom. Tvrde da je, nakon medijske najave o sastanku, iz Kancelarije hrvatskog predsjednika stigla sasvim oprečna informacija.