BiH

Sastanak Mesića i Dodika prolongiran

D.R.

BANJA LUKA Premijer RS Milorad Dodik izjavio je da je najavljeni sastanak sa predsjednikom Hrvatske Stjepanom Mesićem odložen za jednu od narednih sedmica.

Dodik je juče odbacio spekulacije o razlozima odlaganja sastanka, ističući da je do toga došlo zbog njegovih i Mesićevih neodloženih obaveza.

`Sastanak je odavno dogovoran i do njega će doći u jednoj od narednih sedmica`, rekao je Dodik.

Prema ranijim najavama, jedna od centralnih tema razgovora sa Mesićem, planiranog za srijedu, trebalo je da bude pitanje vlasničkog udjela BiH u jadranskom naftovodu.

Hrvatski mediji objavili su da je Mesić, u stvari, želio da prećuti sastanak s Dodikom. Tvrde da je, nakon medijske najave o sastanku, iz Kancelarije hrvatskog predsjednika stigla sasvim oprečna informacija.

Najčitanije