BiH

Školarci od ponedjeljka na raspustu

Školarci od ponedjeljka na raspustu
Školarci od ponedjeljka na raspustu
Srna

BANjALUKA - Proljetni raspust za oko 109 000 učenika u osnovnim i 47 000 u srednjim školama u Republici Srpskoj (RS) trajaće od ponedjeljka, 5. do petka, 9. aprila, saopšteno je u četvrtak iz Ministarstva prosvjete i kulture RS.

Ministar prosvjete i kulture RS Anton Kasipović je poželio svim učenicima, nastavnicima, učiteljima i vannastavnom osoblju da ugodno provedu raspust i u sreći dočekaju predstojeće vaskršnje praznike.

"Volio bih da ovaj proljetni predah iskoristite da se odmorite, ali i što bolje pripremite za nastavu kako biste na kraju godine ostvarili maksimalan rezultat'', poželio je Kasipović svim učenicima.

On je poručio da je posebno važno da maturanti osnovnih i srednjih škola iskoriste ovih nekoliko dana i još jednom razmisle o budućem zanimanju prema njihovim interesovanjima, ali uz uvažavanje podataka sa tržišta rada.         

Nastava u školskoj 2009/2010. godini trajaće do 25. juna za učenike od prvog do osmog razreda, odnosno do 11. juna za učenike devetog razreda.

U srednjim školama nastava će trajati do 17. juna za gimnaziju, odnosno 24. juna za srednje stručne škole.

Maturanti gimnazija nastavu će završiti 20. maja, a maturanti u ostalim školama 27. maja.

U RS osnovnu školu pohađa  ukupno 108 819 učenika, a srednju 46 673.

Najčitanije