BiH

Škrbić odbacio optužbe SDS-a

Agencije

BANJALUKA - Ministar zdravlja i socijalne zaštite RS Ranko Škrbić odbacio je navode člana Glavnog odbora SDS-a Predraga Nikolića, koji je juče pozvao premijera RS Milorada Dodika da Škrbića i rukovodstvo banjalučkog Kliničkog centra razriješi dužnosti zbog, kako je rekao, "nezakonitog tenderskog poslovanja prilikom nabavke lijekova i medicinske opreme".

Škrbić kaže da se radi o krajnje "neodmjerenim izjavama u predizborne svrhe".

"Nikolić ima očigledno lične razloge kada je odlučio da progovori na ovakav način", rekao je Škrbić i dodao da je poslovanje Kliničkog centra Banjaluka u skladu sa zakonom.

SDS je juče zatražio od Dodika da razriješi dužnosti Škrbića i rukovodstvo banjalučkog Kliničkog centra i da se formira nezavisna komisija koja će preispitati tendersko poslovanje tog centra i kompletnog zdravstvenog sistema u RS, posebno kada je riječ o nabavci medicinske opreme.

Najčitanije