SARAJEVO - Krizni štab Kantona Sarajevo danas je održao sjednicu na kojoj je tražio od predstavnika Vlade KS da informiše javnost putem Facebook stranice kantonalne vlade o novostima u vezi s virusom korona.
Službenici Vlade KS odgovorili su da takvo nešto nije moguće, jer je stranica u vlasništvu Ambasade Velike Britanije.
Na sjednici Kriznog štaba Kantona Sarajevo doc. dr. Rusmir Baljić tražio je u ime Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS) od predstavnika stručnih službi Vlade Kantona Sarajevo da sve informacije u vezi s virusom korona objavljuju na zvaničnoj Facebook stranici Vlade KS s obzirom na to da ovu stranicu prati veliki broj građana Sarajeva.
Kako piše sarajevski portal "Klix.ba", tišina u sali je nastala nakon što je Lamija Bojadžić iz Službe za protokol i press Kantona Sarajevo rekla da to nije moguće izvršiti, jer nemaju pristup Facebook stranici te da je Facebook stranica Vlade KS u vlasništvu Ambasade Velike Britanije u BiH.
Na iznenađenje svih prisutnih pojašnjeno je kako strana ambasada uređuje stranicu, na šta je reagovao doc. dr. Rusmir Baljić.
"Nedopustivo je da vlada jednog kantona u sastavu suverene države ima zvaničnu Facebook stranicu, a da je uređuje strana ambasada", kazao je Baljić.
Uređivanje Facebook stranice zasigurno će biti jedno od pitanja kojim će se u narednim danima baviti novi saziv Vlade Kantona Sarajevo na čelu s premijerom Marijem Nenadićem. SDA je ranije kritikovala vladu Edina Forte upravo zbog upotrebe Facebook stranice Vlade KS u stranačke svrhe.