BANjALUKA - Njegovo preosveštenstvo vladika banjalučki Jefrem služio je u ponoć vaskršnju liturgiju u Sabornom hramu Hrista Spasitelja u Banjaluci uz sasluženje više sveštenika i đakona eparhije banjalučke.
Nakon liturgije vladika Jefrem čestitao je Vaskrs tradicionalnim pozdravom "Hrsitos Vaskrse" istaknuvši značaj ovog praznika i pobjede života nad smrću.
Vladika Jefrem je poželio da radost Vaskrsa uđe u naša srca, obraduje naše porodice i naš narod, kao i sve ljude dobre volje.
Tokom svete arhijerejske liturgije pročitana je vaskršnja poslanica Njegove svetosti patrijarha srpskog Irineja i svih arhijereja Srpske pravoslavne crkve.
Vladika i sveštenici su obavili i pričešće mnobrojnog vjerujućeg naroda.
Ovo je prva vaskršnja liturgija koja je služena u obnovljenom hramu Hrista Spasitelja u Banjaluci.