ZENICA - Industrijski dimnjak visine 60 metara na području radne zone "Zenica jedan", koji je dio nekadašnje Željezare Zenica, srušen je juče za potrebe izgradnje livnice "Cimos".
Ovaj energetski kolos, koji je odavno van upotrebe, a koji se godinama nalazio na starim slikama i razglednicama grada, srušili su stručnjaci kompanije `VM Zenica`, specijalizovane za rušenje svih vrsta objekata eksplozivima.
`Obavili smo uspješno rušenje industrijskog dimnjaka, a složenost ovog poduhvata bila je u tome što je on situiran u okviru postojećeg aktivnog postrojenja 'Mittal Steela' i novih postrojenja koje radi livnica 'Cimos'`, rekao je Mirsad Mešić, direktor firme `VM Zenica`.
Za rušenje je iskorišteno petnaest kilograma eksploziva.