ČELINAC Opština Čelinac dodijeliće stipendiju i obezbijediti udžbenike i školski pribor Milici Cigan, čiji je otac Dragan Cigan stradao u Italiji 22. jula prilikom spasavanja dvoje djece na plaži kod Ronkada, rekao je načelnik opštine Momčilo Zeljković.
On je naveo da mjesečna đačka stipendija čelinačke opštine iznosi 60 KM, a da će opština dodijeliti i jednokratnu pomoć porodici Cigan od 1.000 KM.
Milica Cigan će naredne školske godine poći u peti razred osnovne škole u selu Branešci kod Čelinca.
Zeljković je rekao da čelinačka opština ne smije da zaboravi herojski čin pokojnog Dragana Cigana koji je bio hranilac četvoročlane porodice i da svaki Čelinčanin treba da bude ponosan na njegovu plemenitost. On je pozvao sve ljude dobre volje da obrate pažnju na ovu porodicu koja živi u izuzetno skromnim uslovima. Iza pokojnog Dragana, koji je privremeno radio u Italiji, ostala je supruga Dijana, koja je nezaposlena, i kćerke devetogodišnja Milica i četvorogodišnja Marijana.