BiH

Štrajkovali radnici BBM-a

Štrajkovali radnici BBM-a
Štrajkovali radnici BBM-a
M. Rener

SARAJEVO - Grupa radnika firme BBM Sarajevo, koja sa slovenačkim preduzećem SCT gradi prvu dionicu sarajevske obilaznice, protekla dva dana je štrajkovala, jer nisu dobili plate.

Ovu informaciju juče nam je potvrdilo nekoliko radnika koje smo zatekli na gradilištima. Inače, radovi na izgradnji zaobilaznice nisu obustavljeni, u šta se uvjerila ekipa "Nezavisnih" posjetivši tri lokacije gdje su u toku radovi.

"Dva dana radnici BBM-a nisu dolazili na gradilišta. Kasne im plate nekoliko mjeseci. Imam informaciju da će u petak početi raditi", kazao nam je radnik Anes Brigić.

Nekoliko radnika SCT-a i firmi kooperanata na izgradnji obilaznice rekli su da nemaju probleme sa platama, te da izgradnja sarajevske obilaznice nije prekidana.

"Radnici koji nisu radili jutros su dobili platu tako da je sada sve u redu", kazao nam je jedan od radnika SCT-a koji se nije želio predstaviti.

Šefove gradilišta juče nismo zatekli na terenu jer su, prema riječima radnika, bili na sastanku u zgradi u kojoj je smješten SCT-BBM, zajednička firma izvođača radova prve dionice obilaznice. Međutim, sekretarica firme SCT-BBM je preko portira odbila da nam dopusti ulazak u zgradu Uprave, uz obrazloženje da nismo najavljeni. Kazala je da treba da se obratimo investitoru, odnosno Direkciji cesta FBiH.

Ljubo Pravdić, direktor Direkcije cesta FBiH, rekao je da je ugovor o gradnji prve dionice obilaznice sklopljen sa SCT-om, te da od njih nije dobio nikakvu informaciju da ima problema na sarajevskoj obilaznici i da radovi teku.  

Najčitanije