BiH

Šušnjar: U Vašingtonu se nisam predstavljao kao generalni konzul BIH

Šušnjar: U Vašingtonu se nisam predstavljao kao generalni konzul BIH
Šušnjar: U Vašingtonu se nisam predstavljao kao generalni konzul BIH
N.N.

BANJALUKA - Redakciji portala Nezavisnih obratio se Ivan Šušnjar sa demantijem na tekst "Iako nije dobio akreditive Šušnjar se predstavlja kao generalni konzul BiH u Čikagu", objavljenom 19. februara.

Demanti prenosimo u cjelosti.

Poštovani,

u tekstu pod naslovom "Iako nije dobio akreditive Šušnjar se predstavlja kao generalni konzul BiH u Čikagu" prenijeli ste niz neistina koje je putem svog portala plasirao Bakir Alispahić, koji se nalazi na američkoj crnoj listi, između ostalog i zbog poslova s Bin Ladenom, kako su pisali BH Dani.

Naveli ste kako sam se lažno predstavljao u Washingtonu gdje sam pozvan na Nacionalni molitveni doručak od strane Kongresa SAD-a. Tvrdite da sam se predstavljao kao generalni konzul BIH te pri tome izazvao diplomatski skandal, što je laž, jer se tako, naprosto, nisam predstavljao.

Potom u istom tekstu navodite kako nemate podatke jesam li bio tamo, pozivajući se na izjavu MVP-a.

U tekstu sugerirate kako koristim diplomatsku putovnicu, što je opet lažna informacija, jer sve da ju i želim koristiti ne mogu, budući da je ona ništavna bez diplomatske vize u njoj.

U istom tekstu iznosite trostruku nelogičnost. Prvo tvrdite da nisam diplomata no bez obzira na to u stanju sam izazvati diplomatski skandal. Potom tvrdite da sam taj skandal izazvao u Washingtonu premda niste sigurni jesam li uopće bio tamo.

Dok se autor odluči jesam li ja bio u Washingtonu ili nisam, jesam li diplomat ili nisam, izjavljujem da sam bio u Washingtonu na poziv US Kongresa i da nisam izazvao nikakav skandal, naročito ne diplomatski.

U Washington sam pozvan kao običan građanin BIH, koji je nositelj imenovanja za poziciju generalnog konzula. Ne kao netko tko je preuzeo diplomatsku dužnost. Kao takav sam tamo i govorio.

Iz perspektive unitarista neprihatljivo je da je jedan federalist uopće dobio poziv od US federacije, pa od svega rade skandal. Ali, eto, ja jesam dobio poziv.

Poziv koji mi je upućen iz SAD Kongresa "nestao je" u prostorijama državnih ureda.Tek nakon što su me gospoda iz Kongresa SAD-a osobno kontaktirali s upitom zašto ne potvrđujem dolazak, poslana mi je ponovno pozivnica na moju adresu.

Sarajevo, koje se proglasilo državom, tada ustaje i protiv samog SAD-a skrivajući pozive najviših institucija SAD-a. Spremno je na sve kada treba spriječiti nekog tko nije na političkoj liniji istog tog Sarajeva.

Ja sam sretan zbog toga, jer moja država pokazuje prve znake državnosti. Makar joj poriv bio mržnja prema vlastitom građaninu. Još kad bi tako postupali kada neka strana ambasada ospori odluku Predsjedništva države gdje bi bio kraj našoj državnosti...

U tekstu navodite kako sam bio i optužen zbog slanja e-maila Nerkezu Arifhodžiću. Prešućujete da sam i oslobođen. Ne spominjete da je tijekom suđenja utvrđeno lažno izjašnjavanje svjedoka tužiteljstva - Nerkeza Arifhodžića. Onomad kad ga je Komšić postavio za šefa hrvatske kvote diplomacije izjasnio se kao Hrvat. Na sudu se izjasnio da nije Hrvat iako je još uvijek obavljao posao veleposlanika kao Hrvat.

Tvrdeći da sam optužen, čitatelju sugerirate kako sam inkriminiran, što se odlično slaže s tezom da izazivam skandale, dok bi cjelovita informacija vašim čitateljima dala do znanja tko je u cijelom procesu inkriminiran, a tko nevin. Svjesno ili ne, ali plasirali ste laž, do kraja neizgovorenom istinom.

Istina je također da Komšić i Arifhodžić još nisu niti pod istragom. No što bi se vaše čitateljstvo zamaralo selektivnim radom Tužiteljstva BIH.

Pišete o svemu što sam navodno učinio ja, dok ne navodite niti jedan podatak što je učinjeno meni. U otovorenom medijskom progonu koji doživljavam od dana imenovanja protiv mene je počinjeno nekoliko kaznenih djela od strane državnih institucija i državnih službenika: Povreda ravnopravnosti čovjeka i građanina prema članku 177. KZ FBIH, povreda Poslovnika MVP-a zbog odavanja službene tajne, javni linč i posljedično ugrožavanje fizičke sigurnosti građanina i to iz ureda samog doministra sigurnosti BIH čiji bivši djelatnik umjesto da čeka optužnicu danas čeka kada će mu država uplatiti "bijeli hljeb". Niti u jednom od tih slučajeva Tužiteljstvo još nije pokrenulo istragu.

"Uglednici" koji su protiv mene potpisali javnu klevetu i danas se nazivaju "uglednima", iako se neki od njih u međuvremenu dovedeni u vezu s krupnim financijskim aferama. Radio Slobodna Europa, koja je u američkom vlasništvu ali pod uredništvom lokalnih novinara i koja me nazvala "proustaškim konzulom", izbjegava zaprimiti tužbu tvrdeći kako nemaju sjedište u BIH.

I na kraju, američka ambasada, zaštitnica slobode govora u BIH, borac protiv korupcije, borac protiv fašizma, i zagovornik LGTB prava, sankcionira te jer si se usudio analizirati i ismijavati nedodoriljivog - Nj.E. Patricka Moona, čovjeka koji se u mojoj zemlji odbio ponašati kao diplomat. On je podržavajući Lijanovića podržao korupciju, podržavajući HSP podržao je neofašizam, podržavajući Budimira i njegove portale sufinancirao je homofobiju i ustašvo koje su javno propagirali. Sve ono protiv čega se američka administracija u BIH danas, kako tvrde, bori.

Ironično ili ne, ali kritizirati u to vrijeme Patricka Moona značilo je štititi američke vrijednosti koje je Moon u BiH pogazio. Gazeći tako i po našima.

Toliko o državi, slobodi, pravdi, ravnopravnosti i "američkom snu".

S poštovanjem,

Ivan Šušnjar

zabranjeni generalni konzul BIH u SAD-u, "svjetskoj prijestolnici demokracije"

Najčitanije