SARAJEVO Zahtjev zastupnika SDSa u Predstavničkom domu parlamenta BiH za moju smjenu zbog toga što sam, kako su naveli, samoinicijativno ukinuo Sporazum o dvojnom državljanstvu između BiH i Srbije i Crne Gore, nije me iznenadio, jer neupućeni ljudi lako istrčavaju s neodgovornim izjavama, umjesto da se okrenu zakonu o državljanstvu, koji se nalazi u parlamentarnoj proceduri, rekao je juče Sven Alkalaj, ministar inostranih poslova BiH.
On je kazao da su ocjene o ukidanju Sporazuma, odnosno samoinicijativnom pokretanju nekih aktivnosti, nikako ne stoje, jer se postupilo prema uobičajenoj diplomatskoj praksi, koja se primjenjuje svugdje u svijetu.
`Da smo donijeli zakon o državljanstvu, ne bismo imali ovih problema, odnosno svi građani BiH imali bi pravo na dvojno državljanstvo, a ne samo neki`, rekao je Alkalaj.