BiH

Sven Alkalaj razgovarao sa Ban Ki Munom

Sven Alkalaj razgovarao sa Ban Ki Munom
Sven Alkalaj razgovarao sa Ban Ki Munom
Srna

SARAJEVO - Ministar inostranih poslova BiH Sven Alkalaj razgovarao je u Njujorku sa generalnim sekretarom UN Ban Ki Munom o konkretnim oblicima saradnje BiH i UN, te pitanjima o kojima će se raspravljati na predstojećem 66. zasjedanju Generalne skupštine UN.

Posebne teme jučerašnjeg razgovora bila su aktuelna pitanja u Savjetu bezbjednosti, te u tom kontekstu dešavanja u dijelovima svijeta zahvaćenim konfliktima poput Libije i Bliskog istoka, saopšteno je iz Ministarstva inostranih poslova BiH.

Alkalaj je čestitao generalnom sekretaru na ponovnom izboru na tu poziciju, izrazivši zahvalnost za posvećenost saradnji sa BiH tokom proteklog petogodišnjeg mandata, a naročito za veliku podršku tokom nestalnog članstva BiH u Savjetu bezbjednosti UN.

Ban Ki Mun je pohvalio rad BiH u UN, a naročito konstruktivnu ulogu u Savjetu bezbjednosti UN, navodi se  u saopštenju.

Najčitanije