BiH

Temelji crkve nisu srušeni

S. Čakarević

DOBOJ - Iako je juče istekao rok za rušenje temelja crkve, čiju su gradnju Srbi raseljeni sa Ozrena i Vozuće započeli bez odobrenja za građenje u naselju Trnovo Polje u Kotorskom, opštinski inspekcijski organi juče nisu izlazili na teren, potvrđeno je u opštini Doboj.

Članovi Crkvenog odbora MZ Trnovo Polje juče nisu željeli da daju izjave tim povodom, a, kako nezvanično saznajemo, oni će se danas, sastati sa opštinskim nadležnim inspektorom.

Prema odluci urbanističko-građevinskog inspektora, Crkveni odbor MZ Trnovo Polje trebalo je do 8. marta zemljište na kojem je 24. januara počela gradnja vjerskog objekta da vratiti u prethodno stanje. Ukoliko bi se odbor oglušio o rješenje, temelji bi trebalo da budu srušeni uz asistenciju policije.

Crkveni odbor podnio je 29. januara zahtjev nadležnom opštinskom odjeljenju za dodjelu urbanističke i građevinske dozvole za gradnju crkve, ali je Obren Petrović, načelnik opštine ranije izjavio da `vjerovatno neće dobiti dozvolu, jer zemljište nije crkveno, nego je opštinsko`.

Branislav Garić, potpredsjednik Skupštine opštine (SO) Doboj, izjavio je u srijedu nakon tematske sjednice lokalnog parlamenta da `će svi dobiti odobrenje za građenje kada podnesu zahtjeve i da je zaključak SO kojim se zabranjuje gradnja svim pravnim i fizičkim licima koja ne posjeduju odobrenje za građenje jasan i precizan`.

Siniša Đorđević, advokat raseljenih Srba, uputio je 16. februara žalbu na rješenje urbanističko-građevinskog inspektora Ministarstvu za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju RS i zatražio da isto oglasi ništavnim ili ga ukine i predmet vrati na ponovni postupak. Nadležno ministarstvo u roku od mjesec dana treba da odluči po žalbi Đorđevića.

Bošnjaci iz Kotorskog, nezadovoljni zbog početka gradnje vjerskog objekta u naselju Trnovo Polje, 9. i 17. februara organizovali su proteste.

Najčitanije