BiH

Trampov savjetnik poklonio se žrtvama u Bratuncu; Dodik: Istina se ne može sakriti

Trampov savjetnik poklonio se žrtvama u Bratuncu; Dodik: Istina se ne može sakriti
Foto: X | Trampov savjetnik poklonio se žrtvama u Bratuncu, Dodik: Istina kad-tad dođe na vidjelo

BANJALUKA – Pastor Mark Berns, savjetnik za duhovna pitanja američkog predsjednika Donalda Trampa, prisustvovao je danas (04. jula) u Bratuncu centralnoj komemoraciji povodom obilježavanja 34 godine od srpskog stradanja u srednjem Podrinju i Birču.

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik istakao je da je veoma važno to što danas pastor Mark Berns, savjetnik za duhovna pitanja američkog predsjednika Donalda Trampa, prisustvuje u Bratuncu centralnoj komemoraciji povodom obilježavanja 34 godine od srpskog stradanja u srednjem Podrinju i Birču.

"Istina kad-tad dođe na vidjelo i ne može se sakriti", objavio je Dodik na društvenoj mreži Iks.

Pročitajte još:

Kalabuhov: Svi moraju biti svjesni stradanja Srba u srednjem Podrinju i Birču

Berns je poznat po tome što je jedan od najbližih vjerskih saveznika Trampa, a danas se u Bratuncu poklonio na centralnoj komemoraciji povodom obilježavanja 34 godine od srpskog stradanja u srednjem Podrinju i Birču.

Berns se poklonio žrtvama, prekrstio i položio cvijeće kod spomen-krsta, navodi RTRS.

Možda vas zanima:

Nenad Stevandić zahvalio Marku Bernsu

Na bratunačkom groblju služen je parastos za 3.267 srpskih civila i vojnika iz srednjeg Podrinja koje su pripadnici muslimanskih snaga ubili u proteklom ratu, a kod Spomen-krsta položeni su vijenci i cvijeće.

Berns je prethodno učestvovao u litiji od Hrama Uspenja Presvete Bogorodice do groblja u Bratuncu.

Najčitanije