BANJALUKA - Ministar saobraćaja i veza u Vladi RS Neđo Trninić dematovao je tvrnje da Vlada Srpske nije riješila imovinsko-pravne odnose, koji su potrebni kako bi počela izgradnja graničnog prelaza na novoizgrađenom mostu u Bratuncu.
Trninić je najavio da će do kraja mjeseca preduzeće "Putevi Republike Srpske" raspisati tender za izgradnju pristupnih saobraćajnica, a da će sa Upravom za indirektno oporezivanje BiH biti potpisan sporazum o pravu na građenje objekata koji će biti u vlasništvu BiH.
"Vlada Srpske je riješila sve vlasničke odnose i sada slijedi procedura koja, nadam se, neće trajati duže od 10 dana. Trenutno smo u fazi dogovora sa UIO sa kojom bi trebalo da potpišemo sporazum, a onda se kreće sa nabavkom sredstava i pristupa se izgradnji", naveo je Trninić za RTRS.