BiH

U Bihaću restriktivne mjere za migrante bez dokumentacije

U Bihaću restriktivne mjere za migrante bez dokumentacije
Foto: Crveni križ Grada Bihaća | U Bihaću restriktivne mjere za migrante bez dokumentacije

BIHAĆ - Svi ilegalni migranti koji se u Bihać i Veliku Kladušu budu uputili bez adekvatne dokumentacije biće vraćeni na mjesto polaska, rečeno je danas na sastanku premijera Unsko-sanskog kantona /USK/ Huseina Rošića i predstavnika gradova i opština tog kantona.

"Od danas krećemo sa restriktivnim mjerama. Ne možemo više tolerisati ovakvu situaciju. Migrantima bez adekvatne dokumentacije neće biti dopušten ulazak na područje USK-a", rekao je Rošić.

On je izrazio nadu da će do idućeg petka /10. avgusta/ i Ministarstvo bezbjednosti BiH "napokon nešto konkretno preduzeti u vezi sa pitanjem privremene smještajne lokacije za migrante".

Prema operativnim saznanjima, samo u Bihaću trenutno boravi više od pet hiljada migranata, a policija u USK-u od danas kreće sa restriktivnim mjerama i kontrolama na tački provjere u Ključu, prenose federalni mediji.

Politički predstavnici USK-a su o situaciji upoznali i predsjedavajućeg Savjeta ministara Denisa Zvizdića, od koga očekuju pomoć u narednoj sedmici.

Najčitanije