BiH

Ubijen Boris Govedarica

Ubijen Boris Govedarica
Ubijen Boris Govedarica
Davud Muminović

ISTOČNO SARAJEVO Boris Govedarica (26) iz Pala ubijen je u petak navečer u naselju Lukavica u Istočnom Sarajevu.

Govedaricu su napadači izrešetali hicima iz automatskog oružja oko 21 sat dok je svojim BMW-om izlazio sa parkinga tržnog centra `Tom`. Preminuo je na licu mjesta, potvrđeno je iz Centra javne bezbjednosti Istočno Sarajevo.

Govedarica je sumnjičen za nedavno dvostruko ubistvo na Jahorini, a suđeno mu je i za ubistvo supružnika Todorović koje se desilo u Palama 2004. godine.

`Na Govedaricu je pucalo više osoba. Odmah nakon pucnjave napadači su vozilom bora pobjegli u pravcu Sarajeva`, kazao je juče Stanko Nujić, tužilac Okružnog tužilaštva Istočno Sarajevo koji vodi istragu.

Automobil bora je nakon ubistva pronađen u sarajevskom naselju Nedžarići. Prije nego što su napustili vozilo napadači na Govedaricu zapalili su automobil i on je potpuno izgorio. Nujić kaže da su u zapaljenom vozilu pronađene dvije automatske puške sa municijom. Pretpostavlja se da je automobil bora bio ukraden.

`Tokom noći i dana u CJB je privedeno nekoliko osoba na razgovor. Za sada nemamo osumnjičenog. U cilju istrage ne mogu otkrivati ko je bio priveden`, kazao je jučer tužilac Nujić.

Nezvanično saznajemo da je jedan od privedenih i Davor Dabić kojeg su u Sarajevu uhapsili pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo te ga predali kolegama iz Istočnog Sarajeva.

Vještak Hamza Žujo do zaključenja ovog broja `Nezavisnih` jučer poslije podne nije bio završio obdukciju tijela Borisa Govedarice.

Na Govedaričinom BMW-u, kojeg su vještačili policajci iz Pala, moglo se juče vidjeti najmanje sedam rupa od zrna koja su prošla kroz šoferšajbu. I kroz vozačevo staklo prošlo je nekoliko zrna.

Govedarica je usmrćen u dijelu Lukavica gdje ima puno posjetilaca. Očevici pucnjave kažu da je sreća da je padala kiša te u obližnjoj ljetnoj bašti nije bilo nikoga.

`Brzo je sve bilo. Čula sam neke rafale, a onda i automobil kako se udaljava. Sreća pa niko nedužan nije povrijeđen. Ne znam kako policija više ne može da stane u kraj ovim kriminalcima. Svako zna ko u Istočnom Sarajevu pravi probleme, ali izgleda da im niko ne može ništa`, kazala je radnica u obližnjoj benzinskoj pumpi.

Tri ubistva po istom scenariju

Boris Govedarica godinama je poznat policiji po činjenju krivičnih djela.

Bio je jedan od osumnjičenih za ubistvo Mladena Ćeha i njegove djevojke Marijane Kovačević, koji su ubijeni u julu ove godine na Jahorini.

Tužilac Stanko Nujić rekao je juče da je ubistvo Ćehe i Kovačevićeve i Borisa Govedarice izvršeno po gotovo identičnom scenariju, ali nije mogao reći da li su ova ubistva povezana.

Boris Govedarica je zajedno sa Đorđem Ždralom i Miroslavom Škobom bio optužen za ubistvo bračnog para Todorović na Palama 2004. godine. Sud u Bijeljini izrekao im je oslobađajuću presudu zbog nedostataka dokaza.

Najčitanije