BiH

Ubiparip: Cijenu opstrukcije platiće građani

R. Šegrt

BANJALUKA - Slobodan Puhalac, ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH, istakao je da je očigledno da bošnjački ministri opstruišu rad Savjeta ministara BiH, ocijenivši da će to dodatno usložiti odnose na političkoj sceni.

On ističe da je jučerašnja sjednica Savjeta ministara prekinuta kada se stiglo do devete tačke dnevnog reda - odluke o kvalitetu tečnih naftnih derivata.

`Racionalnih primjedaba na pripremljenu odluku nije bilo, već se radi o klasičnoj političkoj opstrukciji od strane bošnjačkih ministara`, uvjeren je Puhalac.

Rajko Ubiparip, ministar privrede, energetike i razvoja RS, ocijenio je da je jasno da se pored velikih pritisaka naftnih lobija ovih dana deklarisao i politički lobi.

`Politički lobi djeluje preko dijela funkcionera iz FBiH, koji u ime vlastitog interesa, ali na štetu građana BiH opstruišu donošenje odluke o kvalitetu tečnih naftnih derivata`, kazao je Ubiparip.

Donošenje odluke o kvalitetu tečnih naftnih derivata posljednja je prepreka za realizaciju ugovora o prodaji Rafinerije nafte Brod, Rafinerije ulja Modriča i banjalučkog `Petrola` ruskoj kompaniji `NeftGazInKor`, koja posluje u sklopu državne nafte kompanije `Zarubežnjeft`. Odluka na koju se čeka već nekoliko mjeseci omogućila bi Rusima da do modernizacije proizvodnje u brodskoj Rafineriji na tržištu BiH prodaju gorivo sa nešto većim procentom sumpora.

`Nažalost, cijenu nedonošenja ove odluke neće platiti ti koji je opstruišu, već građani BiH i RS, kroz povećanje cijene goriva i ostalih energenata`, kaže Ubiparip dodajući da će građani od svojih plata i penzija plaćati nedostatak savjesti svojih izabranih predstavnika.

On je najavio da će Vlada RS u narednom periodu zauzeti jasan stav prema ovakvom neprofesionalnom i do kraja ispolitizovanom ponašanju bošnjačkih članova Savjeta ministara BiH.

Najčitanije