DOBOJ - Građevinski odbor izbjegličkog naselja Trnovo polje u Kotorskom kod Doboja dostavio je juče Odjeljenju za inspekcijske i komunalne poslove opštine zahtjev za rušenje džamije u Kotorskom, za koju navodi da je bespravno izgrađena.
Građevinski odbor traži da urbanističko-građevinska inspekcija donese rješenje za rušenje džamije, te da postupi kao što je prije dva mjeseca postupila po zahtjevu grupe Bošnjaka iz Kotorskog, kada je doneseno rješenje za rušenje temelja pravoslavne crkve montažnog tipa u Trnovom polju.
Uz zahtjev je priložena dokumentacija i skica terena, dobijena iz Odjeljenja za prostorno uređenje opštine Doboj, koji ukazuju da Medžlis Islamske vjerske zajednice Doboj ne posjeduje građevinsku i upotrebnu dozvolu za objekat džamije u Kotorskom.