BiH

Viši privredni sud usvojio žalbu Pravobranilaštva RS: Isplata duga Alijagićima u obveznicama

Viši privredni sud usvojio žalbu Pravobranilaštva RS: Isplata duga Alijagićima u obveznicama
Viši privredni sud usvojio žalbu Pravobranilaštva RS: Isplata duga Alijagićima u obveznicama
Glas Srpske

BANJALUKA - Viši privredni sud u Banjaluci usvojio je žalbu Pravobranilaštva RS na rješenje o izvršenju Okružnog privrednog suda u Trebinju po kome RS i Trebinje braći Alijagići treba da u novcu isplate još 305.000, s kamatama oko 700.000 KM, na ime odštete za mašine izuzete u ratu.

- To znači da će se isplata tog duga Alijagićima izvršiti u obveznicama. Naloženo je da izvršenje ne ide na način na koji je to odredio Okružni privredni sud. Rješenje tog suda stavljeno je van snage i preinačeno, a naloženo je da se isplata izvrši u skladu sa odredbama Zakona o unutrašnjem dugu - rečeno je “Glasu Srpske” u Pravobranilaštvu.

Okružni privredni sud u Trebinju 29. jula donio je rješenje o izvršenju po kome RS i Trebinje Alijagićima treba da u gotovini isplate još 305.000, s kamatama oko 700.000 KM, na ime odštete za mašine izuzete u ratu. Braća Salih i Muamer Alijagić tužili su grad Trebinje i RS tražeći odštetu za robu koja im je oduzeta 1993. godine iz njihove bravarske radionice u Trebinju.

Navodno im je otuđeno 27 mašina i preko četiri tone srebrnih elektroda.

Najčitanije