Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković istakao je, tokom sastanka sa šefom misije Međunarodne organizacije za migracije u BiH (IOM) Laurom Lungaroti, da pitanje migranata predstavlja globalni problem u čije rješavanje treba da budu uključeni svi relevantni faktori.
Višković je s Lungarotijevom razgovarao o izazovima koje sa sobom nosi priliv migranata i upoznao je da institucije Srpske prate stanje sa migrantima sa posebnim osvrtom na aspekt bezbjednosti, saopšteno je iz Vlade RS.
Tokom sastanka razgovarano je i o aktivnostima koje misija Međunarodne organizacije za migracije u BiH i kancelarija Međunarodne organizacije za migracije u Banjaluci provode u okviru svojih mandata.