BiH

Višković zahvalio građanima Srpske: Prodato svih 5 miliona štednih obveznica

Višković zahvalio građanima Srpske: Prodato svih 5 miliona štednih obveznica
Foto: N.N. | Višković zahvalio građanima Srpske: Prodato svih 5 miliona štednih obveznica

BANJALUKA - Premijer Republike Srpske Radovan Višković izjavio je da je prodato svih pet miliona štednih obveznica emitovanih za stanovništvo i zahvalio građanima za povjerenje koje su kupovinom pokazali prema Vladi Srpske.

On je naveo da je riječ o pilot-projektu, te najavio da će Vlada nastaviti sa emisijom obveznica za stanovništvo.

"Hvala građanima Republike Srpske, njih više od 500 je učestvovalo u kupovini. Napravili su dobar izbor. Veća garancija za novac je budžet Srpske neko banka", rekao je Višković za RTRS, prenosi Srna.

On je podsjetio da je isto uradila Hrvatska, što se i u toj zemlji pokazalo kao dobra praksa.

Najčitanije