BiH

Vlada RS tužila Upravu za indirektno oporezivanje BiH

Vlada RS tužila Upravu za indirektno oporezivanje BiH
Vlada RS tužila Upravu za indirektno oporezivanje BiH
Srna

BANjALUKA - Premijer Republike Srpske /RS/ Aleksandar Džombić izjavio je danas da je Vlada RS 15. jula podnijela tužbu protiv Uprave za indirektno oporezivanje BiH /UIO/ kojom traži nadoknadu štete od 52,9 miliona KM zbog neravnomjerne raspodjele prihoda prikupljenih od PDV-a.

"Ukoliko Federacija BiH /FBiH/ ne bude pristala na poravnanje, sigurno ćemo u sudskom postupku koji će trajati nešto duže vratiti naša sredstva, odnosno glavnicu i zatezne kamate", rekao je Džombić Srni.

Odjeljenje za makroekonomsku analizu UIO utvrdilo je da je blizu 52,9 miliona KM prihoda od PDV-a UIO prebacila FBiH umjesto RS.

Vlada Republike Srpske /RS/ razmatrala je danas revidirani izvještaj o poslovanju "Elektroprivrede RS" za 2010. godinu sa revidiranim konsolidovanim finansijskim izvještajem, u kome se navodi da su ostvareni prihodi 636 miliona KM, a rashodi 570 miliona maraka.

Ministar industrije, energetike i rudarstva RS Željko Kovačević rekao je da je ostvarena proizvodnja električne energije u prošloj godini iznosila 6.174 gigavata. On je naglasio da je ovo najveća godišnja proizvodnja električne energije od osnivanja "Elektroprivrede RS".

Prema njegovim riječima, nezavisni revizor dao je mišljenje s rezervom za  konsolidovani finansijski izvještaj "Elektoprivrede RS".

Vlada RS donijela je danas odluku o izdvajanju 75.000 dolara za teniski Čelendž kup u Banjaluci.

Najčitanije