BANjALUKA - Tražiti pravdu u BiH od OHR-a je tragikomično, jer je on taj koji je Hrvate u BiH suštinski doveo u neravnopravan, beznadan položaj, upozorio je danas ugledni politolog Emil Vlajki.
"Kadija te tuži, kadija te sudi i sada se još kadiji treba i žaliti!", ovom je narodnom izrekom Vlajki objasnio suštinu stradanja Hrvata u Federaciji BiH.
Vlajki je potpredsjednik Republike Srpske iz reda hrvatskog naroda koji ukazuje da je „platformaška“ vlast u Federaciji nelegalna, jer je "etablirana na neljudskom, antihrvatskom dekretu visokog predstavnika u BiH Valentina Incka".