BiH

Volonteri postali pripravnici

G. Maunaga

BANJALUKA - Direktor Poreske uprave RS Vlado Vrhovac juče je na svečanom prijemu 41 volonteru zaposlenom u svim poslovnim jedinicama ove institucije u RS uručio rješenja o sticanju statusa pripravnika.

Vrhovac je rekao da je ovim ispunjeno obećanje dato volonterima koji su prije tri mjeseca primljeni u Poresku upravu.

`Zadovoljni smo vašim radom u ovom periodu i zato vas primamo u radni odnos u statusu pripravnika. Ovim u našem sektoru ispunjavamo nastojanje i preporuku Vlade da se u Srpskoj zaposli što više mladih`, rekao je Vrhovac.

Dodjeli rješenja prisustvovao je i ministar finansija RS Aleksandar Džombić, koji je rekao da je ovo najbolja poreska uprava u BiH.

`Ovi mladi ljudi primljeni su na posao volontera u septembru. Pokazali su stručnost i profesionalizam, pa smo odlučili da s njima potpišemo ugovore o pripravničkom stažu`, rekao je Džombić, dodajući da će Poreska uprava RS, pored donesenih zakona vezanih za njeno djelovanje, uskoro biti reorganizovana te da se trenutno radi i na uvođenju Odjeljenja za fiskalnu analizu pri Ministarstvu finansija RS.

Pripravnik Nina Bajić kaže da je završila ekonomski fakultet i da je zadovoljna što je postala pripravnik.

Ognjen Petrović je 1976. godište, završio je ekonomski fakultet i ovo mu je prvo zaposlenje.

`Drago mi je da učestvujem u obuci i u reformi Poreske. Vjerujem da ćemo imati priliku da pokažemo sve znanje koje smo stekli na fakultetu`, rekao je Petrović ističući da se nada da će poslije pripravništva polagati državni ispit i u ovoj instituciji zasnovati radni odnos na neodređeno vrijeme.

Najčitanije