BANJALUKA - Senator Republike Srpske Aleksandar Vulin rekao je danas u Banjaluci da je svaki dan dokaz da je Republika Srpska još više država i svaki pokušaj da se umanji, da je nema se pokazuje kao neuspjeh.
"Nisu Srbi izabrali 9. januar kao svoj praznik nego je 9. januar izabrao njih. Tog dana oni su morali da brane svoju slobodu ne zato što su to hteli nego zato što su hteli da ostanu slobodi takvi su i danas. 9. januar nije praznik Repblike Srpske nego je praznik svih Srba gde god živeli“, rekao je Vulin.
Vulin je dodao da je mjera uspješnosti svih Srba uspješnost Srpske.
"Srpska je produkt naše borbe za slobodu i naš najveći uspjeh u toj borbi“, rekao je Vulin, prenosi ATV.