SARAJEVO - Ispred zgrade Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine (Zgrada zajedničkih institucija) u Sarajevu, nešto prije 13 sati počelo je okupljanje građana koji na ovaj način žele protestovati jer bebe, rođene u ovoj zemlji, od 12. februara ove godine nemaju JMB.
Građani su privatnim automobilima blokirali ulaz u Skupštinu i cestu na Vrbanja mostu, a na platou se okuplja sve više građana. Stigla su i dva transparenta na kojima piše: "Mi vama nismo ni broj" i "Nema broja za bebe, nema vama napolje", javlja radiosarajevo.ba.
Reakcija je ovo na činjenicu da je nedostatak JMB doveo je u pitanje jedan život, život tromjesečne B. Ibrišević, koja bez ovog broja ne može dobiti pasoš koji bi je odveo u Njemačku gdje joj treba biti presađena koštana srž. Porodica Ibrišević nema ni dovoljno novca za liječenje kćerkice.
Iako djeca koja za državu BiH formalno 'ne postoje', dobijaju privremeni JMB, on važi samo za teritoriju BiH.