BiH

Željeznički saobraćaj normalizovan

J. Gudelj

MOSTAR - Više od 150 kubnih metara kamene mase raščišćeno je tijekom nedjelje i ponedjeljka sa tračnica u mjestu Raštani, sjeverno od Mostara, nakon čega je željeznički promet na relaciji Mostar Sarajevo tijekom jučerašnjeg dana normaliziran.

Ekipa `Nezavisnih` je jučer ujutro u Raštanima, gdje se dio brda odronio na tračnice, zatekla tek manju skupinu radnika koji su pripremali i posljednji vagon koji je trebalo da bude vraćen na kolodvor u Mostar. Iz `Željeznica FBiH` su potvrdili kako je jučer tijekom dana promet na ovoj pruzi u potpunosti normaliziran.

`U ponedjeljak oko 12.20 pruga je puštena u promet. Vlakovi su počeli s redovitim vožnjama, ali smanjenom brzinom. Naime, i putnički i teretni vlakovi prometuju brzinom smanjenom za 10 km na sat u odnosu na normalnu. To je samo mjera predostrožnosti koja je uobičajena u ovakvim situacijama, a koja će rezultirati tek neznatnim kašnjenjima u voznom redu`, rekao je Ferid Fazlić, glavni dispečer `Željeznica FBiH`. On jučer nije mogao precizirati koliku je štetu `Željeznicama FBiH` prouzročio odron u Raštanima jer se, kaže, štete još procjenjuju.

Svih sedam putnika koji su bili ozlijeđeni su pušteni kućama. Sarajlija Vedad Falan (38), koji je upravljao vlakom, bio je teže ozlijeđen, no u bolnici `Dr Safet Mujić` u Mostaru su potvrdili kako je strojovođa Falan završio s nekoliko polomljenih zuba i da je pušten kući. Također, kućama su pušteni i lakše ozlijeđeni pomoćnik strojovođe Mirsad Husković (26), te Šućro Papić (59), Faris Amalija (63), Marko Baćamović (23), svi iz Sarajeva, kao i Mehmed Mahmutović (41) iz Teslića, nastanjen u Mostaru.

U subotu navečer putnički vlak koji je prometovao na relaciji Mostar - Sarajevo naletio je na odron kamene mase, koja se s planine strovalila na tračnice. Pravovremenom reakcijom strojovođe Vedada Falana izbjegnuta je nesreća s težim posljedicama.

Najčitanije