BANJALUKA - Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik očekuje od Vlade Republike Srpske da iz skupštinske procedure povuče izmjene i dopune Zakona o obaveznom zdravstvenom osiguranju jer ih SNSD neće podržati zbog svih nedoumica i nejasnoća koje su proizveli kod naroda.
Очекујем од Владе да из скупштинске процедуре повуче Измјене и допуне Закона о обавезном здравственом осигурању јер их СНСД неће подржати због свих недоумица и нејасноћа које су произвели код нaрода. У здравствени систем уложили смо стотине милиона и он мора бити на корист…
— Милорад Додик (@MiloradDodik) May 12, 2026
"U zdravstveni sistem uložili smo stotine miliona KM i on mora biti na korist građana i zadovoljstvo zdravstvenih radnika. Ne dozvoljavam da ni najmanja sjenka padne, a posebno ne dozvoljavam spekulantima da spekulišu i obmanjuju narod", napisao je Dodik na društvenoj mreži "Iks".
Pročitajte još:
Participacija ne smije preći polovinu najniže plate u RS
Šeranić: Novim zakonom data mogućnost da radnici traže refundaciju od poslodavca
Novi zakon u RS: Ako doprinosi nisu uplaćeni, radnik sam finansira liječenje