BiH

Izetbegović nakon razgovora sa Dodikom: Objavite snimak bez cenzure

Izetbegović nakon razgovora sa Dodikom: Objavite snimak bez cenzure
Foto: Screenshot/X | Izetbegović nakon razgovora sa Dodikom: Objavite snimak bez cenzure

SARAJEVO – Lider SDA, Bakir Izetbegović, tvrdi da ga je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik, telefonski pozvao nakon njegovog gostovanja na Federalnoj televiziji. Izetbegović navodi da je tokom razgovora ponovio svoje ranije stavove o Dodiku te ga pozvao da objavi kompletan snimak razgovora ukoliko je on zaista sniman.

Šta je Izetbegović rekao u intervjuu

"Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv.  Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora", napisao je na društvenoj mreži X Izetbegović i dodao:

"S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi".

Podsjećamo, Bakir Izetbegović, lider SDA, izjavio je, gostujući na Federalnoj televiziji, da se "Milorad Dodik nekom silom mora riješiti".

Vezane vijesti:

Izetbegović traži da se "Dodik riješi silom", on mu odgovorio

Milorad Dodik: Pričao sam sa Bakirom Izetbegovićem, nastavak slijedi

"Međunarodna zajednica godinama popušta pred Dodikovim potezima. Permanentno se povlače pred njim. Permanentno mu daju više nego što treba. Taj čovjek je izvan zakona. Za sve ljude u ovoj zemlji vrijedi zakon, samo za Dodika ne vrijedi. Moraće se, na kraju krajeva, ta stvar nekom silom riješiti. Pravosuđe i međunarodna zajednica će morati primijeniti zakone", rekao je Izetbegović.

Reakcija Milorada Dodika

Na ovu izjavu reagovao je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik, koji je na društvenoj mreži X poručio da se Izetbegović "ohrabrio da mu prijeti" te da je zbog toga odlučio da ga pozove.

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik objavio je na društvenoj mreži X da je razgovarao sa liderom SDA Bakirom Izetbegovićem te najavio nastavak.

"Pričao sam sa Bakirom. Nastavak slijedi", napisao je Dodik na svom nalogu na društvenoj mreži X.

Najčitanije