Društvo

Akcija za bolju saradnju građana i policije

Akcija za bolju saradnju građana i policije
Akcija za bolju saradnju građana i policije
Srna

BIJELJINA - Pripadnici Centra javne bezbjednosti Bijeljina proveli su danas kampanju pod nazivom "Jači, brži, bolji", koju s ciljem približavanja policije i građana i postizanja veće bezbjednosti provode sve policijske agencije u BiH.

Na Trgu kralja Petra Prvog Karađorđevića, ispred Narodne biblioteke "Filip Višnjić", upriličena je izložba materijalno-tehničkih sredstava, izvedena vježba te održano predavanje za građane i učenike o narkomaniji kao problemu današnjice. Građanima je podijeljen i propagandni materijal.

Portparol EUPM-a Slađana Lizdek izjavila je da je današnja aktivnost jedna u nizu koja se organizuje u okviru informativne kampanje "Jači, brži, bolji", koja je počela 18. januara u Sarajevu.

"Kampanja pruža platformu za bolju interakciju policije s građanima i predstavlja policiju onakvom kakva ona danas jeste - jača i brža i bolja", rekla je Lizdekova.

Ona je dodala da se na ovaj način policija pokušava približiti građanima i obrnuto, jer je policija, prije svega, servis građana.

"Kroz bolju komunikaciju, razmjenu informacija i povjerenje policiji će biti lakše da obavlja svoj svakodnevni zadatak", rekla je portparol EUPM-a.

Najčitanije