HAN PIJESAK - Broj oboljelih od sezonskog gripa na području Han Pijeska alarmantno se povećava, a česte su i teže komplikacije, upozorava direktor Doma zdravlja Han Pijesak Slaviša Mitrović.
On nije isključio mogućnost da je među oboljelima bilo i onih sa virusom H1 N1, pošto problem pričinjavaju česte teže komplikacije, zbog čega se građanima savjetuje da se jave ljekaru čim osjete prve simptome.
Mitrović je naveo da više nema pravila koja je kategorija stanovništva najugorženija, jer su kompletne porodice oboljele, dok je znatno smanjen broj učenika u školama.
"Više od 50 odsto pacijenata, kojih su ovih dana pune čekaonice, oboljelo je od sezonskog gripa. Nemamo brzih testova, pa sve teže slučajeve šaljemo u Kliničko-bolnički centar Kasindo. Preventivne preporuke više ne bi bile efikasne, jer je viroza uzela maha", istakao je Mitrović.
Prema podacima iz Gradske apoteke, vakcine protiv gripa ove godine nisu primili ni najugorženiji, kao ni oni koji su to sada redovno činili.