Banjalučki profesionalni kuvari ostvarili su veliki uspjeh na 8. međunarodnom kulinarskom festivalu "Biser mora".
Na ovom takmičenju, koje je održano od 20. do 24. marta u Supetru, na ostrvu Braču, učestvovala su i četiri predstavnika iz Banjaluke - Vladimir Vojnović, Dragan Šljivić, Bojan Dragić i Nemanja Nenadić.
"Za prestižne medalje u tri kategorije - predjelo od povrća, jelo od jagnjetine i restoranski desert - takmičilo se oko 250 kuvara iz 15 zemalja. Nenadić je osvojio srebro za predjelo od povrća, a Šljivić zlato za jelo od jagnjetine, kao i zlato za takmičarski dio "Black box", kao i kup "Biser mora", kazao nam je Predrag Tošić, koji je svojim sugrađanima bio logistička podrška.
Prema njegovim riječima, Vojnović i Dragić sa samo nekoliko poena razlike bili su u deset najboljih. Ova ekipa na Braču predstavila se karvingom, tajlandskom vještinom rezbarenja voća i povrća, a održali su i malu školu karvinga za sve učesnike takmičenja.
"Da bi ostavili bolji utisak, prezentovali su i banjalučki ćevap, koji su ponijeli iz roštiljnice 'Banjaluka', vlasnika Dragana Crnčevića, koji je jedini imao razumijevanja za ovu akciju i prezentaciju Banjaluke i njenoga brenda, te velikodušno darovao preko 50 kg ćevapa. Te ćevape su pripremali na Braču za preko 350 učesnika i posjetilaca takmičenja", naveo je Tošić.
Tošić je kazao da su snosili sve troškove putovanja i takmičenja, koji nisu bili mali.