Društvo

Banjalučki veterani mališanima uručili božićne poklone

Srna

BANjALUKA - Veterani banjalučkog Fudbalskog kluba "Vrbas", u okviru humanitarne akcije kosovskim Srbima "Banjaluka je s vama", u srijedu, 4. januara, uručiće djeci iz sela Mileševa kod Obilića računar i druge božićne pakete, potvrdio je danas Srni predsjednik Organizacionog odbora za pomoć Srbima Kosmeta Milorad Arlov.

Povod za ovakav gest  bilo je pismo profesora mitrovačke gimnazije Predraga Klajića u kojem on moli za pomoć za jedanaest srpskih porodica, koliko ih živi u toj enklavi, u vrlo lošim uslovima i jedva sastavljajući kraj s krajem.

"U selu imamo petoro maloljetne djece kojima je potreban prevoz do osnovne škole, jer njihovi roditelji nemaju novca da im to pruže. Imamo stare i nemoćne kojima je potrebna pomoć u lijekovima. Nemamo ni jedan računar u selu, pristup internetu je za nas bajka", istakao je Klajić u pismu.

Ovog puta, osim računara, u božićnim paketima naći će se i dječija kolica za jednu buduću srpsku majku, odjeća, dječija sportska oprema i obuća za djecu.

Veterani "Vrbasa" su nakon Klajićevog pisma, prije dvadesetak dana, uputili jedanaest paketa sa prehrambenim proizvodima, školskog pribora i obuće za djecu.

Organizacioni odbora veterana "Vrbasa" je od 5. avgusta prošle godine prikupio pomoć Srbima na Kosovu i Metohiji u vrijednosti oko 210.000 KM, a njihovu akciju su podržali predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, Vlada Srpske, direkcija za robne rezerve, banjalučka "Tržnica" i mnogobrojni građani.

Najčitanije