BANJALUKA - Svi medicinski uređaji u Zavodu za kliničku radiologiju Kliničkog centra Banjaluka od danas rade punim obimom, tako da oboljeli od raka odsad imaju najsavremeniji i najkvalitetniji tretman u ovoj zdravstvenoj ustanovi.
U Kliničkom centru punim kapacitetom rade, između ostalih, i medicinski uređaji CT, MRI, te digitalni rendgen, što omogućava da pacijenti imaju potpun tretman na jednom mjestu.
Tim povodom u Kliničkom centru danas je organizovana svečanost, kojoj su, osim zaposlenih u ovoj zdravstvenoj ustanovi, prisustvovali i predstavnici Vlade RS, Administrativne službe grada Banjaluka te brojni gosti.
Mirko Stanetić, generalni direktor ove zdravstvene ustanove, podvukao je da Zavod za kliničku radiologiju Kliničkog centra sada može pružiti pomoć pacijentima kao i najrazvijenije klinike u svijetu.
"Naime, omogućeno nam je, između ostalog, snimanje svih dijelova tijela, te magnetna rezonanca i kompletna ultrazvučna dijagnostika oboljelih. Praktično, ne postoji ništa što nismo u stanju da uradimo, kada su u pitanju oboljeli od raka", naglasio je Stanetić.
Ranko Škrbić, ministar zdravlja i socijalne zaštite RS, ocijenio je da uređaji koji sada rade u Zavodu za kliničku radiologiju spadaju u najveći rang tehnologije u svijetu.
"Radujemo se što tako nešto posjedujemo, te što imamo i kvalitetan stručan kadar, koji će da koristi ove medicinke uređaje", naglasio je Škrbić.
Mogućnosti
Omogućeno je, između ostalog, snimanje svih dijelova tijela, te magnetna rezonanca i kompletna ultrazvučna dijagnostika oboljelih, kazao Stanetić
Aleksandar Džombić, predsjednik Vlade RS, rekao je da je Zavod za kliničku radiologiju od značaja ne samo za Banjaluku, nego i za cijelu RS.
"Jedan od prioriteta Vlade RS je ulaganje u zdravstvo, jer želimo da naše građanima ponudimo najkvalitetniju uslugu. Voljeli bismo da se ovi uređaju što manje koriste, ali, nažalost, potrebe pokazuju nešto sasvim drugo", kazao je Džombić.
On je podsjetio da su na redu i brojna druga ulaganja koja se odnose na rekonstrukciju Kliničkog centra, ali i sanaciju i izgradnju drugih zdravstvenih ustanova u RS.
Igor Radojičić, predsjednik Narodne skupštine RS, u dopisu koji je poslao domaćinima u Kliničkom centru naveo je da vjeruje da će Zavod za kliničku radiologiju pružati optimalne uslove za liječenje oboljelih.