Društvo

Barić: Vrhovni sudovi entitetima a ne narodima

Barić: Vrhovni sudovi entitetima a ne narodima
Barić: Vrhovni sudovi entitetima a ne narodima
Srna

BANJALUKA - Predsjednik Vrhovnog suda Republike Srpske (RS) Želimir Barić smatra da vrhovni sudovi Republike Srpske i Federacije BiH (FBIH) rade veoma dobro i da zbog toga nema razloga za formiranje vrhovnog suda za hrvatsku komponentu u BiH.

"Svojim izjavama nikada nisam želio da derogiram pravosudne institucije u BiH", rekao je Barić i dodao da nikada nije aludirao da je potrebno formiranje vrhovnog suda za hrvatsku komponentu u BiH.

On je istakao da je zbog toga  nepotrebno formiranje i vrhovnog suda BiH, jer su za to neophodne izmjene ustava u BiH, za šta je potrebna saglasnost sva tri konstitutivna naroda.

Najčitanije