BANJALUKA - Predsjednik Vrhovnog suda Republike Srpske (RS) Želimir Barić smatra da vrhovni sudovi Republike Srpske i Federacije BiH (FBIH) rade veoma dobro i da zbog toga nema razloga za formiranje vrhovnog suda za hrvatsku komponentu u BiH.
"Svojim izjavama nikada nisam želio da derogiram pravosudne institucije u BiH", rekao je Barić i dodao da nikada nije aludirao da je potrebno formiranje vrhovnog suda za hrvatsku komponentu u BiH.
On je istakao da je zbog toga nepotrebno formiranje i vrhovnog suda BiH, jer su za to neophodne izmjene ustava u BiH, za šta je potrebna saglasnost sva tri konstitutivna naroda.