Društvo

Baznu stanicu mobilne telefonije što dalje od škole

Srna

BIJELJINA - Mještani bijeljinske Mjesne zajednice Donja Bukovica zatražili su od lokalnih vlasti da preduzmu mjere kako bi bilo spriječeno postavljanje bazne stanice mobilne telefonije "BH telekoma" u centru sela.

Telekomunikacijski "BH telekom" kupio je parcelu u centru Donje Bukovice na kojoj planira da instalira baznu stanicu. Prema tvrdnjama stručnjaka elektrotehnike, jedna takva stanica od tri kilovata zrači u rasponu od 150 do 200 metara.

"Kada se ima u vidu da će ova stanica biti postavljena u samom centru kod osnovne škole, Doma kulture i crkve, vijest nas je uznemirila jer se mještani ovdje najviše i okupljaju", kažu u Mjesnoj zajednici Donja Bukovica.

Oni napominju da bi, ukoliko bude postavljena bazna stanica, zdravlja mještana bilo ugroženo, naglasivši kako se nigdje u svijetu ne rade ovakve stvari nego se preduzimaju ozbiljne mjere da bi se stanovništvo zaštitilo.

"Mi nemamo ništa protiv da se stanica izgradi, ali ne u centru sela. Želimo samo malo zdraviju sredinu", naglašavju mještani Donje Bukovice.

Šef Odsjeka za poslove mjesnih zajednica Predrag Novaković rekao je da su razgovori sa mještanima Donje Bukovice obavljeni i da će opštinskom Odjeljenju za prostorno uređenje, kao i odjeljenju koje izdaje saglasnost i rješenje za građenje, te načelniku opštine biti upućen dopis mještana Donje Bukovice.

"Potom ćemo sa predstavnicima 'BH telekoma' vidjeti da se iznađe mogućnost za drugu lokaciju", rekao je Novaković.

Najčitanije