Društvo

BiH se družila na obalama Ugra

BiH se družila na obalama Ugra
BiH se družila na obalama Ugra
Dejan Šajinović, Foto A. Čavić

KNEŽEVO/SKENDER VAKUF - Druženje na rječici Ugar u blizini Kneževa/Skender Vakufa, kojem već tradicionalno prisustvuju političari, privrednici, kulturni radnici, novinari, diplomate i ambasadori, te drugi ugledni građani BiH, održano je u protekli petak.

Uz muziku uživo, tradicionalne specijalitete bh. kuhinje i netaknutu prirodu, i ovaj put vođeni su neobavezni razgovori o raznim temama, među kojima se, ipak, najmanje pričalo o politici.

Među gostima iz BiH prisutni su, među ostalima, bili i Igor Radojičić, predsjednik Narodne skupštine RS, Bariša Čolak, ministar pravde BiH, Goran Zubac, direktor SIPA, Džerard Selman, predsjednik Ustavnog suda RS, Slobodan Gavranović, gradonačelnik Banjaluke, Jozo Pavković, glavni urednik bh. izdanja "Večernjeg lista", Anđelko Kozomara, glavni urednik "Euroblica", i mnogi drugi. 

Prisutni bi sigurno bili i Milorad Dodik i Željka Cvijanović, međutim imali su službena putovanja u inostranstvo i protokolarne obaveze u vezi s obilježavanjem godišnjice atentata u Sarajevu.

Od stranih gostiju tu su bili Nikolas Hil, trenutno prvi čovjek Ambasade SAD, Tamir Vaser, prvi zamjenik visokog predstavnika u BiH, Marija Ulrike Knoc, ambasador Njemačke, Angel Angelov, ambasador Bugarske, Ivan del Vechio, ambasador Hrvatske i brojni drugi.

Druženje je trajalo do duboko u noć, a kako je sve izgledalo možete vidjeti na fotografijama koje objavljujemo.

Najčitanije