Društvo

Bijeljina: Puštena u rad magnetna rezonanca

Bijeljina: Puštena u rad magnetna rezonanca
Bijeljina: Puštena u rad magnetna rezonanca
Agencije

Ministar zdravlja i socijalne zaštite RS Ranko Škrbić danas je u bijeljinskoj Opštoj bolnici "Sveti vračevi" pustio u rad magnetnu rezonancu, jedan od najsavremenijih dijagnostičkih aparata kojim raspolaže ova zdravstvena ustanova.

Ministar je istakao da se opremanjem bolnica u Srpskoj savremenim dijagnostičkim aparatima zaokružuje projekat "Koreja dva". Prema njegovim riječima, skoro 30 miliona dolara investirano je za nabavku najsavremenije dijagnostičke opreme koja je dijelom već postavljena, a dijelom će biti instalisana u sve bolnice u Srpskoj.

On je istakao da bolnice u Srpskoj trenutno imaju dijagnostičku opremu koja predstavlja vrhunac savremene tehnologije i najviši standard.

"Prije nekoliko godina naši pacijenti su za najmanje usluge morali ići u Srbiju i u neke druge centre. Danas je situacija sasvim drugačija i nama dolaze pacijenti iz tih krajeva, jer mi možemo da pružimo te usluge ovdje", naveo je Škrbić.

Direktor Opšte bolnice "Sveti vračevi" u Bijeljini Siniša Maksimović rekao je da su probni snimci već urađeni i aparet će narednih dana biti na usluzi pacijentima. Prema njegovim riječima, neće biti velikih lista čekanja.

Maksimović je podsjetio je da je u projekat "Koreja dva" za bijeljinsku bolnicu, posredstvom kojeg je nabavljen aparat magnetne rezonance, u prošloj godini uloženo 4.640.000 KM, a bijeljinska bolnica uložila je 25.000 KM za adaptaciju namjenskog prostora.

Najčitanije