ZENICA - Romana Brkić, bivša ministrica pravosuđa i uprave ZDK i suspendovana sutkinja Osnovnog suda u Banja Luci, i njen suprug Dženaid nepravomoćno su danas osuđeni u Općinskom sudu u Zenici na po sedam mjeseci zatvora.
Prema optužnici Kantonalnog tužilaštva ZDK, Brkići su zloupotrebili položaj i ovlasti, odnosno krivotvorili javne isprave.
Brkićeva je priznala, da je potpisala i ovjerila uvjerenje sa neistinitim podacima o položenom stručnom ispitu na ime svoga muža.
Dženaid Brkić je sa takvim dokumentom dobio posao u Općinskom sudu Tešanj na poslovima administrativno-tehničkog saradnika.
Rješenjem Visokog sudskog i tužiteljskog vijeća BiH, Romana Brkić, koja je prije vremena napustila ministarsku poziciju i prošla na rad u Banja Luku, suspendovana je sa mjesta sutkinje Osnovnog suda.