Društvo

Bivšoj ministarki sedam mjeseci zatvora

Bivšoj ministarki sedam mjeseci zatvora
Bivšoj ministarki sedam mjeseci zatvora
A.Mujkić

ZENICA - Romana Brkić, bivša ministrica pravosuđa i uprave ZDK i suspendovana sutkinja Osnovnog suda u Banja Luci, i njen suprug Dženaid nepravomoćno su danas osuđeni u Općinskom sudu u Zenici na po sedam mjeseci zatvora.

Prema optužnici Kantonalnog tužilaštva ZDK, Brkići su zloupotrebili položaj i ovlasti, odnosno krivotvorili javne isprave.

Brkićeva je priznala, da je potpisala i ovjerila uvjerenje sa neistinitim podacima o položenom stručnom ispitu na ime svoga muža.

Dženaid Brkić je sa takvim dokumentom dobio posao u Općinskom sudu Tešanj na poslovima administrativno-tehničkog saradnika.

Rješenjem Visokog sudskog i tužiteljskog vijeća BiH, Romana Brkić, koja je prije vremena napustila ministarsku poziciju i prošla na rad u Banja Luku, suspendovana je sa mjesta sutkinje Osnovnog suda.

 

Najčitanije