DOBOJ - Mira Lukić, majka djevojčice Lare koja se rodila tokom poplava, nakon što je njena majka evakuisana iz vodom zahvaćenog dobojskog naselja Usora, svaki dan će imati stručnu pomoć medicinske sestre dobojske bolnice "Sveti apostol Luka", najavio je Dragan Bogdanić, ministar zdravlja i socijalne zaštite RS, nakon što je danas posjetio četvoročlanu porodicu Lukić, koja boravi u naselju Pločnik.
"Osmijeh na lice se vratio, dosta sam bolje, oporavljam se, dobila sam sestru koja me previja, tako da se više ne maltretiram, djeca su dobro. Svaki dan je lakše, prihvatamo situaciju i trudimo se da se što prije iselimo, da idemo svojoj kući", kazala je Mira Lukić, koja je porođena carskim rezom. Bogdanić je porodici Lukić uručio hrane i dječje pelene, te novčanu pomoć, a obećao je da će pokušati pomoći da Goran, Mirin suprug, dobije posao. Porodica Lukić, kojoj je poplavljena kuća u izbjegličkom naselju Usora, trenutno je smještena u neuslovnu vikendicu u prigradskom naselju Pločnik, željela bi da se što prije vrati u svoj dom.
"Tako bismo željeli da se vratimo u svoj dom što prije. Šteta je 20.000 KM. Dobili smo dosad pomoć, uglavnom iz Banjaluke i jedan čovjek iz Gradiške nam želi pomoći, a interesantno iz Doboja se niko nije javio", rekao je Goran Lukić.
Inače, Mira i Goran osim tek rođene Lare imaju i trogodišnju Elenu, a u naselju Usora su sagradili porodičnu kuću nakon što su krajem devedesetih godina prošlog vijeka izbjegli iz Vozuće.