TESLIĆ - Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Dragan Bogdanić otvorio je danas u Tesliću 20. republičko takmičenja mladih u pružanju prve pomoći, na kojem učestvuje 18 ekipa podmlatka i omladine Crvenog krsta iz cijele Srpske.
Bogdanić je rekao da je Crveni krst značajna organizacija u Republici Srpskoj, koja se u prethodnom periodu pokazala kao odgovorna i jako potrebna.
"Dobro je da se mladi ljudi druže, razmjenjuju iskustva, znanja, stvaraju nova prijateljstva i afirmišu dobrovoljni rad", rekao je Bogdanić novinarima nakon otvaranja takmičenja.
Bogdanić je istakao da Vlada Republike Srpske i resorno ministarstvom grantom pomaže rad Crvenog krsta.
Generalni sekretar Crvenog krsta Republike Srpske Đoko Mihajlović rekao je da je potreba za znanjem iz ove oblasti velika i da se u društvu mora razviti svijest o značaju pružanju prve pomoći.
Mihajlović je naveo da se na ovakvim takmičenjima formiraju budući instruktori koji će dalje prenositi stečena znanja.