LAKTAŠI - Gradonačelnici iz SNSD-a podržavaju inicijativu za povećanja plata zaposlenima u javnim predškolskim ustanovama u svim lokalnim zajednicama u Republici Srpskoj, rekao je gradonačelnik Laktaša i potpredsjednik SNSD-a Miroslav Bojić.
"Imajući u vidu da su osnovni ciljevi javnih predškolskih ustanova i vrtića, vaspitanje, obrazovanje, zdravlje i pravilan rast i razvoj djece predškolskog uzrasta, a gdje važnu ulogu imaju vaspitači, gradonačelnici ispred SNSD-a podržavaju inicijativu odbornika iz Banjaluke za povećanja ličnog dohotka vaspitača u svim lokalnim zajednicama", naveo je Bojić.
On je podsjetio da su Gradiška, Prnjavor, Derventa i Trebinje već radili usklađivanje plata u poslednjih par mjeseci, a u julu će i ostali.
"Gradonačelnici iz SNSD-a potpisaće usklađivanje plata sa predstavnicima sindikata u javnim predškolskim ustanovama i na taj način im poboljšati uslove", rekao je Bojić.
Odbornici stranaka koje činu većinu u Skupštini grada Banjaluka podnijeli su inicijativu za povećanje plata zaposlenima u javnim predškolskim ustanovama u ovom gradu za 20 odsto.
Istaknuto je da je povećanje plata neophodno, s obzirom na značaj predškolskog vaspitanja i obrazovanja za razvoj djece, kao i ključne uloge koju vaspitači, pomoćno i administrativno osoblje imaju u svakodnevnom funkcionisanju vrtića.
Zaposleni u Centru za predškolsko vaspitanje i obrazovanje najavili su za sutra jednočasovni štrajk upozorenja od 7.15 do 8.15 časova, što znači da vaspitači u tom periodu neće primati djecu u vrtiće, prenosi Srna.