BANJALUKA - Klinički centar Banjaluka, kao stub zdravstvenog sistema Republike Srpske, svakodnevno stvara još bolje uslove za najteže pacijente, zahvaljujući naporima svih zaposlenih, konstatovali su generalni konzul Srbije u Republici Srpskoj Vladimir Nikolić i rukovodstvo ove ustanove.
Nikolić i rukovodstvo Kliničkog centra razgovarali su o važnosti saradnje i veza između zdravstvenih radnika ove ustanove i zdravstvenih ustanova u Srbiji, saopšteno je iz Kliničkog centra Banjaluka.
Konzul je ponudio sve svoje resurse da bi komunikacija medicinskog osoblja, sa obje strane, bila još bolja i efikasnija.
Na sastanku je bilo riječi i o saradnji ljekara na edukaciji i osposobljavanju mladog kadra, povjerenju pacijenata, te neraskidivoj vezi zdravstvenih ustanova Srbije i Kliničkog centra Banjaluka.