BIHAĆ - Kompanija "Bosnamed" iz Sarajeva danas je Kantonalnoj bolnici "Dr Irfan Ljubijankić" u Bihaću donirala tri medicinska aparata u vrijednosti od oko 150.000 maraka.
"Radi se o jednom anesteziološkom aparatu i dva respiratora, jedan za djecu i odrasle, te jedan za prijevremeno i novorođenu djecu", kazala je izvršna direktorka "Bosnameda" Adisa Mušić.
Da je donacija vrlo značajna i da je došla u pravo vrijeme potvrđuju riječi direktora Kantonalne bolnice, dr Hajrudina Havića.
"Ja bih rekao da je to ciljana donacija jer upravo su mi ti aparati najpotrebniji u ovom trenutku. S obzirom na to da smo ostali bez operacionih sala, da nam je oštećena Neonatologija, ovi će aparati nadomjestiti ono što nama trenutno nedostaje", istakao je Havić.